Ղեկավարվելով <<Տեղական ինքնակառավարման մասին>> Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 22-րդ և 24-րդ կետերով, Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2005 թվականի դեկտեմբերի 29-ի թիվ 2387-Ն որոշմամբ սահմանված անշարժ գույքի՝ ըստ դրա գտնվելու վայրի հասցեավորման, ինչպես նաև անշարժ գույքի հասցեների ռեստրի ստեղծման և վարման կարգի 28-րդ, 29-րդ կետի 4-րդ ենթակետով և հիմք ընդունելով Մամիկոն Համլետի Սիմոնյանի 2025 թվականի մարտի 6-ի թիվ 1337 դիմումը
ՈՐՈՇՈՒՄ ԵՄ` Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Արթիկ համայնքի Լուսակերտ գյուղում Համլետ Տեփանի Սիմոնյանին(ծնված 1939 թվականի ապրիլի 18-ին), Հեղուշ Ավետիքի Սիմոնյանին(ծնված 1943 թվականի հոկտեմբերի 8-ին) և Մամիկոն Համլետի Սիմոնյանին (ծնված 1965 թվականի հունիսի 21-ին) պատկանող, 2003 թվականի հունիսի 10-ի անշարժ գույքի սեփականության իրավունքի գրանցման N1365168 վկայականով փաստագրված, 08-048-0040-0027 կադաստրային ծածկագրով, 0,084հա մակերեսով հողամասին տրամադրել Հայաստանի Հանրապետություն Շիրակի մարզ Արթիկ համայնք գյուղ Լուսակերտ 24 հողամաս հասցեն: