Ղեկավարվելով <<Տեղական ինքնակառավարման մասին>> Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 22-րդ և 24-րդ կետերով, Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2005 թվականի դեկտեմբերի 29-ի թիվ 2387-Ն որոշմամբ սահմանված անշարժ գույքի՝ ըստ դրա գտնվելու վայրի հասցեավորման, ինչպես նաև անշարժ գույքի հասցեների ռեստրի ստեղծման և վարման կարգի 28-րդ, 29-րդ կետի 4-րդ ենթակետով և հիմք ընդունելով Սեյրան Արմենակի Գորոյանի 2025 թվականի մարտի 19-ի թիվ 1647 դիմումը
Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Արթիկ համայնքի Պեմզաշեն գյուղում Սեյրան Արմենակի Գորոյանին(ծնված 1961 թվականի հունիսի 19-ին), Լալա Գևորգի Գորոյանին(ծնված 1967 թվականի ապրիլի 8-ին), Լուսինե Սեյրանի Գորոյանին(ծնված 1986 թվականի հունվարի 6-ին), Լարիսա Սեյրանի Վարդանյանին(ծնված 1986 թվականի դեկտեմբերի 18-ին) և Լիլիթ Սեյրանի Հովհաննիսյանին (ծնված 1990 թվականի փետրվարի 13-ին) պատկանող, 2005 թվականի մայիսի 31-ի անշարժ գույքի սեփականության իրավունքի գրանցման №1343894 վկայականով փաստագրված, 0,029հա մակերեսով, 08-093-0060-0007 կադաստրային ծածկագրով հողամասին և ամրակայված շենք-շինություններին տրամադրել Հայաստանի Հանրապետություն Շիրակի մարզ Արթիկ համայնք գյուղ Պեմզաշեն 1-ին փողոց 5-րդ նրբանցք 6 բնակելի տուն հասցեն: