Ղեկավարվելով <<Տեղական ինքնակառավարման մասին>> Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 22-րդ և 24-րդ կետերով, Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2005 թվականի դեկտեմբերի 29-ի թիվ 2387-Ն որոշմամբ սահմանված անշարժ գույքի՝ ըստ դրա գտնվելու վայրի հասցեավորման, ինչպես նաև անշարժ գույքի հասցեների ռեստրի ստեղծման և վարման կարգի 28-րդ, 29-րդ կետի 4-րդ ենթակետով և հիմք ընդունելով Մարիամ Պետրոսի Ոսկանյանի (ծնված 1971 թվականի դեկտեմբերի 06-ին) 2025 թվականի մարտի 21-ի N 1671 դիմումը
ՈՐՈՇՈՒՄ ԵՄ` Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի, Արթիկ համայնքի Պեմզաշեն գյուղում Սարգիս Պարույրի Ոսկանյանին (ծնված 1956 թվականի օգոստոսի 07-ին), Մարիամ Պետրոսի Ոսկանյանի (ծնված 1960 թվականի մայիսի 10-ին), Սամվել Սարգսի Ոսկանյանի (ծնված 1982 թվականի օգոստոսի 29-ին) և Պարույր Սարգսի Ոսկանյանին (ծնված 1984 թվականի դեկտեմբերի 20-ին) 1991 թվականի մայիսի 05-ի հողային բարեփոխումների և սեփականաշնորհման տեղական հանձնաժողովի N 1 որոշմամբ հատկացված Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի, Պեմզաշեն գյուղում գտնվող 08-093-0050-0006 կադաստրային ծածկագրով 0,07125հա մակերեսով հողամասին և ամրակայված շենք-շինություններին տրամադրել Հայաստանի Հանրապետություն Շիրակի մարզ, Արթիկ համայնք, գյուղ Պեմզաշեն, 2-րդ փողոց, 21 բնակելի տուն հասցեն: