Ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին>> Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 22-րդ և 24-րդ կետերով, Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2005 թվականի դեկտեմբերի 29-ի թիվ 2387-Ն որոշմամբ սահմանված անշարժ գույքի՝ ըստ դրա գտնվելու վայրի հասցեավորման, ինչպես նաև անշարժ գույքի հասցեների ռեստրի ստեղծման և վարման կարգի 28-րդ, 29-րդ կետի 3-րդ ենթակետով, Հայաստանի Հանրապետության հողային օրենսգրքի 3-րդ հոդվածի 1-ին կետով, 8-րդ հոդվածի 1-ին մասով, Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2011 թվականի դեկտեմբերի 29-ի թիվ 1920-Ն որոշման N1 հավելվածի 24-րդ կետի 3-րդ ենթակետով և հիմք ընդունելով Շիրին Հարությունի Չոփիկյանի 2025 թվականի մարտի 14-ի 1557 դիմումը,
1․ Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Արթիկ համայնքի Արթիկ քաղաքում գտնվող, Շիրին Հարությունի Չոփիկյանին(ծնված՝ 1946 թվականի օգոստոսի 20-ին) պատկանող, 1988 թվականի մարտի 28-ի Արթիկի քաղսովետի գործկոմի №4 որոշմամբ հատկացված, 08-002-0067-0051 կադաստրային ծածկագրով, 0,06000հա մակերեսով հողամասին տրամադրել Հայաստանի Հանրապետություն Շիրակի մարզ Արթիկ համայնք քաղաք Արթիկ Տուֆագործների փողոց 4-րդ նրբանցք 19/2 հողամաս հասցեն ։
2․ Հայաստանի Հանրապետություն Շիրակի մարզ Արթիկ համայնք քաղաք Արթիկ Տուֆագործների փողոց 4-րդ նրբանցք 19/2 հողամաս հասցեում գտնվող, Շիրին Հարությունի Չոփիկյանի սեփականություն հանդիսացող, 0,06000 հա մակերեսով, 08-002-0067-0051 կադաստրային ծածկագրով, բնակավայրերի նպատակային նշանակության, այլ հողեր գործառնական նշանակության հողամասի գործառնական նշանակությունը փոխել և այն ընդգրկել բնակավայրերի նպատակային նշանակության, բնակելի կառուցապատման գործառնական նշանակության հողերի կազմում: