Ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 35-րդ հովածի 1-ին մասի 24-րդ կետով, «Նորմատիվ իրավական ակտերի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 33-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետով, 34-րդ հոդվածի 1-ին, 2-րդ, 3-րդ մասերով, հիմք ընդունելով 2025 թվականի մարտի 20-ի գույքի նկատմամբ իրավունքի(սահմանափակման) պետական գրանցման վարույթը կասեցնելու մասին N Կ-20032025-08-0274 որոշումը
ՈՐՈՇՈՒՄ ԵՄ
1․Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Արթիկ համայնքի ղեկավարի 2022 թվականի փետրվարի 15-ի «Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Արթիկ համայնքի Արթիկ քաղաքում գտնվող, քաղաքացի Աիդա Գևորգի Հարոյանին սեփականության իրավունքով պատկանող, 08-093-0079-0041 կադաստրային ծածկագրով բնակավայրերի նպատակային նշանակության բնակելի կառուցապատման գործառնական նշանակության 0,1հեկտար հողամասի նպատակային նշանակությունը փոխելու մասին» թիվ 119-Ա որոշման վերնագրում և «1․» կետում «Արթիկ քաղաքում» բառերը փոխարինել «Պեմզաշեն գյուղում» բառերով և որոշման նախաբանում «գյուղատնտեսական արտադրական նշանակության ջերմոց և կաթսայատուն» բառերը փոխարինել «անասնաշենք» բառով:
2․Սույն որոշումն օրինական ուժի մեջ է մտնում իրազեկման օրվան հաջորդող օրվանից: