Ղեկավարվելով <<Տեղական ինքնակառավարման մասին>> Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 22-րդ և 24-րդ կետերով, Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2005 թվականի դեկտեմբերի 29-ի թիվ 2387-Ն որոշմամբ սահմանված անշարժ գույքի՝ ըստ դրա գտնվելու վայրի հասցեավորման, ինչպես նաև անշարժ գույքի հասցեների ռեստրի ստեղծման և վարման կարգի 28-րդ, 29-րդ կետի 4-րդ ենթակետով և հիմք ընդունելով Սուրիկ Երվանդի Պետրոսյանի 2025 թվականի մարտի 10-ի թիվ 1509 դիմումը
1․Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Արթիկ համայնքի Հառիճ գյուղում Սուրիկ Երվանդի Պետրոսյանին(ծնված 1955 թվականի օգոստոսի 05-ին) և Լուիզա Ամատունու Բադալյանին(ծնված 1959 թվականի մարտի 24-ին) պատկանող, 2003 թվականի հունվարի 07-ի անշարժ գույքի սեփականության իրավունքի գրանցման №360597 վկայականով փաստագրված, 08-063-0010-0006 կադաստրային ծածկագրով, 0․124 հա մակերեսով հողամասին տրամադրել Հայաստանի Հանրապետություն Շիրակի մարզ Արթիկ համայնք գյուղ Հառիճ 9-րդ փողոց 36 հողամաս հասցեն: