Ղեկավարվելով <<Տեղական ինքնակառավարման մասին>> Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 22-րդ և 24-րդ կետերով, Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2005 թվականի դեկտեմբերի 29-ի թիվ 2387-Ն որոշմամբ սահմանված անշարժ գույքի՝ ըստ դրա գտնվելու վայրի հասցեավորման, ինչպես նաև անշարժ գույքի հասցեների ռեստրի ստեղծման և վարման կարգի 28-րդ, 29-րդ կետի 4-րդ ենթակետով և հիմք ընդունելով Աննա Սարգսի Ֆահրադյանի 2025 թվականի մարտի 14-ի թիվ 1567 դիմումը
1․Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Արթիկ համայնքի Հառիճ գյուղում Սարգիս Մուշեղ Վահրադյանին(ծնված 1935 թվականի հուլիսի 25-ին) և Էմմա Կարապետի Ֆահրադյանին(ծնված 1944 թվականի հունվարի 28-ին) պատկանող, 2003 թվականի հունվարի 07-ի անշարժ գույքի սեփականության իրավունքի գրանցման №360688 վկայականով փաստագրված, 08-063-0011-0035 կադաստրային ծածկագրով, 0․205 հա մակերեսով հողամասին տրամադրել Հայաստանի Հանրապետություն Շիրակի մարզ Արթիկ համայնք գյուղ Հառիճ 6-րդ փողոց 14/1 հողամաս հասցեն: