Ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 35-րդ հովածի 1-ին մասի 24-րդ կետով, «Նորմատիվ իրավական ակտերի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 33-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-րդ կետով, 34-րդ հոդվածի 1-ին, 2-րդ, 3-րդ մասերով, հիմք ընդունելով 2025 թվականի մարտի 20-ի գույքի նկատմամբ իրավունքի (սահմանափակման) պետական գրանցման վարույթը կասեցնելու մասին N Կ-20032025-08-0259 որոշումը
ՈՐՈՇՈՒՄ ԵՄ`
1.Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Արթիկ համայնքի ղեկավարի 2024 թվականի նոյեմբերի 14-ի <<Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Արթիկ համայնքի Մեծ Մանթաշ գյուղի 14-րդ փողոց 10 հասցեում գտնվող շինության, նույն շինությանը կից հողամասի և ամրակայված շենք-շինությունների նկատմամբ Սուսաննա Մաքսիմի Չոբանյանի, Մելիք Ալբերտի Չոբանյանի, Վարսենիկ Ալբերտի Չոբանյանի և Կարինե Ալբերտի Չոբանյանի գույքային իրավունքները վերականգնելու մասին>> թիվ 2265-Ա որոշման նախաբանում՝ և <<1․>> կետում <<0․02610>> թվերը փոխարինել <<0․02175>> թվերով:
2․Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում օրենքով սահմանված կարգով իրազեկելու հաջորդող օրվանից: